Cesta: Partneři / Czech Finance - pronájem kamionů bez omezení


Czech Finance - pronájem kamionů bez omezení

Mladá společnost Czech Finance patří mezi dravé štiky v oblasti pronájmu a půjčování nákladní dopravní techniky. Za relativně krátkou dobu si vybudovala silnou pozici na trhu a jejich služeb využívají desítky dopravních společností i soukromých dopravců.

Společnost Czech Finance v současné době nabízí k pronájmu téměř sto vozidel a návěsů. Díky tak pestré nabídce patří společnost Czech Finance k největším poskytovatelům těchto služeb v České republice.

Velkou výhodou je také fakt, že společnost disponuje silným technickým zázemím, které umožňuje kvalitní technickou přípravu a údržbu všech pronajímaných vozidel. Zákazníci si tak mohou být vždy jisti, že pronajímaná vozidla budou ve 100% stavu a plně připravená na náročný provoz.

Oblíbenost operativního leasingu stoupá

Kromě standardního pronájmu dopravní techniky nabízí Czech Finance také financování vybraného vozidla či návěsu formou operativního leasingu. Tato forma financování je zejména výhodná z hlediska dlouhodobého pronájmu, kterého využívá stále více společností.

Díky partnerství se společností Czech Finance máte nyní jedinečnou příležitost se dozvědět o fungování této společnosti trochu více. Na dotazy nám odpovídal Ing. Martin Bláha, obchodní ředitel společnosti.

Kolik procent zákazníků se uchyluje k operativnímu leasingu? Má tato služba sílící tendenci?

Nelze přesně určit, jaká část klientů si vybírá tuto formu financování, ale v současné době dochází k nárůstu zájmu, protože operativní leasing je možné zvolit na kratší dobu než klasický finanční, což je dnes jednoznačná výhoda.

Vybírají si zákazníci tahače především podle ceny, nebo je pro ně podstatnější výkon a spotřeba nebo dokonce jen luxusní výbava?

Řada zákazníků si vybírá tahače podle svých zkušeností, a proto se často stává, že vyžaduje „tu svoji“ vyzkoušenou značku a k jiné nemá důvěru. Samozřejmě, že jsou i tací, kteří se spokojí s tahačem, který je v tu chvíli k dispozici.

Kolik tahačů má v současnosti své nájemce a kolik jich na něj stále čeká? Pozorujete zlepšující se trend v počtu pronájmů, nebo si firmy častěji pořizují tahače vlastní?

V současné chvíli vlastníme přibližně 100 tahačů, z nichž asi 75% má své nájemce. Zájem je v této fázi roku stoupající, ale v následujících měsících očekáváme mírný pokles z důvodu letních prázdnin.

Jaká je nejčastější doba pronájmu tahače nebo návěsu?

Délka pronájmu je čistě individuální dle potřeb zákazníka a pohybuje se od několika týdnů až po 36 měsíců.

Dávají zákaznici při pronájmech raději přednost starším (levnějším) modelům, nebo si raději připlatí za novější?

Dnes je trend jezdit z co nejnovějšími tahači, u kterých je nižší pravděpodobnost poruchy a také větší pohodlí. Samozřejmě důležitou roli také hraje úspora pohonných hmot a mýtného.

V jakém poměru máte zastoupeny plachtové sklápěcí a mrazírenské návěsy a odpovídá tento poměr i skutečným potřebám zákazníků? Nebo jej budete do budoucna měnit?

V našem portfoliu mírně převažuje zastoupení plachtových návěsů nad sklápěcími a chladírenskými, ale tento poměr se během roku mění v závislosti na potřebách našich zákazníků.

Jaká jsou úskalí při výběru staršího tahače a návěsu? Setkáváte se při nákupu ojetin i v tomto odvětví s podvodníky, jako je tomu u ojetých automobilů? Používá se i zde stáčení kilometrů a další finty?

Největším problémem starších vozidel je samozřejmě poruchovost a komfort pro řidiče. Zatím jsme se nesetkali s problémem stáčení kilometrů. Při výkupu jsou u nás kladeny vysoké nároky na kvalitu, protože chceme, aby se k nám zákazníci opětovně vraceli pro spolehlivá a prověřená vozidla.

Kontaktní informace

Czech Finance a.s
Národní 365/43
110 00 Praha 1
Tel: 602 440 000
e-mail: info@czechfinance.cz


CARGOPASSVSTUP

BEZPLATNÁ REGISTRACE

Napište nám

Jazyk:

  • Čeština
  • English