Cesta: Partneři / MapFactor - navigace a systémy sledování vozidel


MapFactor - navigace a systémy sledování vozidel

MapFactor je ryze česká firma, která se od roku 2001 zabývá vývojem navigačního softwaru a systémů sledování vozidel. Produkty společnosti jsou určené převážně pro rychle se rozvíjející trh mobilních navigačních systémů.

Od roku 2007 se MapFactor specializuje na navigační řešení pro profesionální řidiče, komunikaci mezi dispečinkem a řidičem a možnost integrování navigačních systémů a systémů sledování vozidel do větších logistických systémů. Navigace MapFactor je ale samozřejmě možné používat i v osobních automobilech.

Produkty MapFactoru najdou své uplatnění u malých i velkých dopravců a spedičních společností, ale i v autopůjčovnách nebo bezpečnostních agenturách.

MapFactor ocení především profesionálové

Zákazníkům Cargopassu společnost blíže představil Martin PUFFR, ředitel MapFactor s.r.o.

Proč by si dopravci měli z nabídky navigačních a sledovacích systémů vybrat právě MapFactor?

Nabízíme ucelené informace pro průjezd kamionů. Dispečer si v našem systému může nastavit různé parametry pro libovolné množství vozidel, například jejich váhu, délku nebo výšku. Sledovací jednotka je propojena s navigací a umožňuje oboustranně posílat textové zprávy nebo zadávat nový cíl. Dispečer díky tomu může auto dálkově kdykoli nasměrovat na novou trasu, řidiči stačí, aby se držel pokynů navigace.

Celý systém je uživatelsky velmi přívětivý, sledovací jednotku i navigaci je možné jednoduše přemisťovat do různých vozidel, instalaci zvládne každý řidič nebo mechanik.
U zařízení, která disponují internetovým připojením, dokážeme řidiči zprostředkovat ověřené aktuální dopravní informace a rychlosti na jednotlivých úsecích ulic.
A to není zdaleka vše...

Na který produkt ze své nabídky jste nejvíce hrdý a proč?

Určitě na sledovací jednotku VTU10. Má integrované antény pro GPS i GSM/GPRS, dá se snadno přemístit do jiného vozidla. Nabízí i 3D akcelerometr pro zjištění pohybu ve všech osách, například pro zjištění krádeže nebo odtahu. Zajímavostí je, že jednotku VTU10 si je možné pořídit i s vysokokapacitní baterií a vše pak využít např. pro monitorování pohybu osob nebo předmětů.

Základem každé navigace jsou kvalitní mapy. S jakými mapovými podklady pracujete?

Pro většinu našich zařízení používáme data TeleAtlas. Jako určitou alternativu nabízíme bezplatné mapy z projektu Openstreetmaps.org,  ve kterém datové podklady tvoří dobrovolníci. Pro některé exotické země máme podklady od lokálních poskytovatelů.


Do navigačního byznysu se pokoušejí se svými bezplatnými produkty proniknout i globální firmy jako například Google nebo Nokia. Vnímáte je jako konkurenci?

Do určité míry ano. Své zákazníky si ale snáze najdou spíše mezi běžnými uživateli, profesionálům tato řešení z mnoha důvodů spíše nevyhovují…

Navigace a další "programy" a aplikace stále více přesouvají z počítačů a speciálních přístrojů na displeje telefonů, tabletů a dalších mobilních zařízení. Je to i případ MapFactoru?

Samozřejmě. Pečlivě tento segment sledujeme a analyzujeme a naše produkty a služby mu přizpůsobujeme. Řidiči si dnes na cesty často berou notebook, jehož velkou obrazovku používají jako navigaci, podporujeme proto na PC platformách se systémem Windows XP, Vista, na nových „sedmičkách“ a fungovat budeme i na očekávané platformě Windows 8. Stejnou službu ale umíme poskytnout i pro menší mobilní zařízení s operačními systémy Windows Mobile nebo Windows CE.

Jaké novinky chystáte pro rok 2012?

Bude jich více, ale prozradit zatím mohu jen jednu: Od února budou naše navigace fungovat i na mobilních zařízeních s operačním systémem Google Android. Cargopass nás v tomto směru o pár dní přeběhl (úsměv), ale to vůbec nevadí, protože naše systémy si vzájemně nekonkurují: Naopak se mohou výhodně doplňovat.

O ostatních novinkách se naši zákazníci i další zájemci dozví na našich webových stránkách www.mapfactor.com.

Kontaktní informace

MapFactor, s.r.o.
Štefánikova 24
150 00 Praha 5
Tel : +420 257 328 300
e-mail: obchod@mapfactor.cz


CARGOPASSVSTUP

BEZPLATNÁ REGISTRACE

Napište nám

Jazyk:

  • Čeština
  • English